התקשרו כבר עכשיו :
050-230-3044
אנחנו נמצאים כאן :
שד' בן צבי 2 קרית ים
חפשו אותנו :
X

לתיאום אימון ניסיון חינם מלאו פרטים:ניפוץ מיתוסים

כמו בכל תחום בחיים – אנשים מעדיפים להגיע למסקנות ולהקשיב לשמועות מאשר לחפש מידע ולחקור בעצמם כך גם בקרוספיט. אם תשאלו אנשים ברחוב מה הם יודעים על קרוספיט, רובם יענו שזהו מכשיר מסויים או ענף ספורט של משקולות. הדעה הרווחת בציבור היא שהספורט פונה לאוכלוסייה הגברית ולא מיועד לנשים. וזה לא נכון.

האימונים של קרוספיט מתאימים לגברים ונשים כאחד אבל מותאמים לכל אדם ומגבלותיו. כלומר, אין ציפייה ממתאמן חדש שמצטרף לבצע את כל התרגילים כפי שהם רשומים על הלוח ולכן מנגישים עבורו את התרגילים בהדרגתיות (scailing).

נשים רבות חוששות שקרוספיט יגרום להן להעלות מסת שריר משמעותית ולהיראות יותר גבריות – מה שהן לא מבינות, שכדי שדבר כזה יקרה, הן צריכות להרים משקלים מאד כבדים בתדירות גבוהה ולשמור על תזונה כמו של ספורטאים.

מיתוס נוסף שאנשים חושבים שהוא נכון וקיים כבר הרבה מאד שנים הוא שלילדים אסור להרים משקלים בגלל החשש שזה יפגע בגדילה שלהם. המדע היום כבר הוכיח שילדים שמרימים משקלים באופן מבוקר הם בעלי קואורדינציה טובה יותר וצפיפות עצם גבוהה בהשוואה לשאר בני גילם שחשובה מאד להמשך התפתחותם התקינה ולחוזקם. קרוספיט קידס מיועד אך ורק לילדים עד גיל 14 שמטרתו היא לחנך אותם מגיל צעיר לאורח חיים בריא יותר שמשלב ספורט ותזונה נכונה, וכל זה נעשה באימונים מהנים שמותאמים במיוחד לילדים.

ניפוץ מיתוסים – שאלות ותשובות

שמעת דברים על ענף הקרוספיט שגרמו לך לחששות? לא בטוח כבר מה נכון ומה לא? אשמח לעשות לך קצת סדר בדברים ולנפץ לך לפחות מיתוס אחד בנוגע לקרוספיט!
למשל, קרוספיט זה ספורט מסוכן – בכל ענף ספורט מסתכנים בפציעה. אם מקשיבים להוראות המאמנים ומתרכזים בתנועה כאשר הם מדגימים אין שום סיבה שתפצעו. בסיס טוב המשולב עם טכניקה נכונה בכל התרגילים, תוך העלאת משקלים לפי מדרג נכון (כל אחד לפי הגוף שלו) יביא את המתאמן לתוצאות מהירות וללא פציעות. מכיוון שהקבוצה היא לכמות מצומצמת של מתאמנים המאמן שם לב לכל מתאמן ומתאמן ודואג שהתרגילים יבוצעו בטכניקה נכונה ובמשקלים הגיוניים לכל מתאמן כך שהפציעה לא תגיע בכלל.

 

רוצה להתחיל להתאמן קרוספיט אבל שמעת דברים שהביאו אותך לספקות בנוגע לאימון? אשמח לנפץ לפחות מיתוס אחד שיפחית לך את החשש ויביא אותך להתאהב בקרוספיט. למשל, קרוספיטרים לא עושים את התרגילים כמו שצריך – כל מי שמתאמן קרוספיט יודע שאם התרגיל בוצע בצורה לא נכונה החזרה לא תיחשב בספירה. בקרוספיט מקפידים מאוד על טכניקה נכונה ומצהירים כי שיפור מגיע עם טכניקה נכונה. בקרוספיט יש מאמן מוסמך שמשגיח מקרוב על המתאמנים ומתקן כל מי שעובד בטכניקה לא טובה. הטכניקה בקרוספיט חשובה מדיי מכדי שיתעלמו ממנה.

רוצה להתחיל להתאמן בקרוספיט במקביל לספורט אחר ויש תחושה של חוסר בטחון האם זה דבר נכון לעשות? כל היופי בקרוספיט זה הגיוון באימון, אתה יכול לעשות עם המיומנויות הנרכשות במהלך האימונים המון דברים פרקטיים לחיי היום-יום ולאמצם בכל ענף ספורט אחר. אצלנו במועדון למשל, יש חוגי העשרה נוספים כמו ג’ימנסטיקס והנפות אשר משתלבים נהדר עם אימוני הקרוספיט.

צברת מסת שריר רצינית ואתה פוחד להתחיל להתאמן קרוספיט מהחשש שתאבד מהמסה? אין כל סיבה שתאבד את מסת השריר ואפילו להיפך! קרוספיט בשילוב עם תזונה מוכח כבר כמחזק ובונה מסת שריר בצורה יעילה ואפקטיבית, תזונה היא חלק אינטגרלי מחייו של כל מתאמן, כל עוד שומרים על תזונה בהתאם למטרה (חיטוב/מסה) התוצאה החיצונית תישמר.

אימון של שעה לא מספיק בשביל להתחטב/להרזות/להתחזק – קרוספיט זה ספורט שמתאים את עצמו ללוחות זמנים ולאורח החיים של המתאמן. כמובן שאם יש זמן פנוי, תזונה נכונה ויותר זמן אימון אז התוצאות יהיו בולטות מהר יותר.

אם אני מתאמן קרוספיט אני לא יכול לעשות שום ספורט אחר – לא נכון! כל היופי בקרוספיט זה הגיוון באימון, אתה יכול לעשות עם המיומנויות הנרכשות במהלך האימונים המון דברים פרקטיים לחיי היום-יום ולאמצם בכל ענף ספורט אחר. אצלנו במועדון למשל יש חוגי העשרה נוספים כמו ג’ימנסטיקס והנפות אשר משתלבים נהדר עם אימוני הקרוספיט.

גברים שעושים קרוספיט מאבדים מסת שריר – לא נכון! אימון קרוספיט עובד על כל קבוצות השרירים בגוף והגיוון המתמיד באימונים מביא לתוצאות יעילות ונראות לעין במהירות. תזונה היא חלק נכבד מאוד מהאיזון הזה ולכן יש לשמור על תזונה תואמת מטרה בין אם מדובר בחיטוב או עלייה במסת שריר, כך נגיע לתוצאה הרצויה בצורה אפקטיבית, יעילה ומהירה וכמובן נשמר את מסת השריר שכבר קיימת.

קרוספיט לא מיועד לאנשים מבוגרים – ממש לא נכון! בתחרות הקרוספיט העולמית הרשמית יש אפילו מקצים לקטגוריית “מאסטרס” שמורכבת מגילאי 40-60 ומעלה. הקטגוריה הזו הולכת וגדלה מדיי שנה.

הנה גילינו משהו שלא היינו בטוחים לגביו לפני כן או שהטעו אותנו לגביו, אם יש לך שאלות או תהיות נוספות בנוגע לקרוספיט, חששות, אופי האימון ודרכי הפעולה בספורט הזה אנחנו בקרוספיט קרית ים נשמח תמיד לענות בכנות על הכל.

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל